Özellikle yaz aylarında oldukça can sıkıcı olan koltuk altı terlemesinden kurtulmak artık mümkün. Yaz kış koltuk altı terlemesi yaşanlar içinde harika bir çözüm olan koltuk altı botoksu etkili bir çözüm olacaktır. Kişinin iş ve sosyal hayatını olumsuz etkileyen koltuk altı terlemesi genetik, psikolojik yada çevresel nedenlerden kaynaklanabilir. Ne kadar bakımlı ve temiz olunduğundan emin olunsada kadın erkek herkesin sık yaşadığı bir sorundur koltuk altı terlemesi. kıyafetlerde bıraktığı leke, yayılan kötü koku kişinin kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır.

Koltuk Altı terlemesinin nedeni sinir sisteminde oluşan aşırı uyarılmadır.  Bu yüzden heyecan ,korku, stres gibi durumlarda terlemenin artmasına neden olur. duygu durumları dışında genetik yapın bağlı olarakta koltuk altı terlemesi oluşabilir. Koltuk altı terlemesini diğer nedenlerinide tiroid bezlerinin çalışmaması, menopoz durumu, hipoglisemi ve ya fazla kilolu olmak olarakta sıralayabiliriz. Hiperhidroz yani aşırı derece terleme durumu pek çok kişide görülen, kişiyi ve çevresindekileri olumsuz etkileyen bir durumdur. En kötüsüde yayılan kötü kokudur. Koltuk altı botoksu ile terleme sırasında oluşan bakterilerin parçalanması sağlanır ve kötü kokuda ortadan kalkar.

Koltuk Altı Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

Koltuk altı botoksu çok kısa bir işlemdir ve bir çok kişide yaygın şeklide uygulanabilmektedir. 18 yaş sonrası ciddi bir rahatsızlığı olmayan herkes bu uygulamayı güvenle yaptırabilir. 

Lokal anestezi ile uyuşturulan koltuk altında belirlenenen bölgelere, ince uçlu iğne yardımı ile botoks enjekte edilir. Uygulama sonrasında minik kızarıklıklar olması normaldir. Koltuk altı botoks işlemini uzman kişiler taradından gerçekleştirilmelidir. kişi kısa sürede koltuk altı terlemesini önlemiş olacaktır. 

Koltuk Altı Botoksu Uygulamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuk altı botoksu öncesinde hekim muayenesi yapılır ve kişinin kullandığı ilaçlar ve hastalıkları hakkında bilgi alınır. Mutlaka hekiminizden konu ile alakalı detaylı bilgi almadan koltuk altı botoksu işlemi yaptırmamalısınız

Koltuk altı botoksu anestezi hariç 10 dakika süren bir işlemdir. Kesi benzeri işlem olmadığı için kişi normal hayatına hemen dönebilir. bir hafta içinde terlemenin azalması başlayacaktır. 10 günden sonra terleme devam ediyorsa seans yenilemesi talep edilebilir. 

Koltuk Altı Botoksu Ne Kadar Süre Etkilidir?