Gıdı Estetiği

Gıdı, çenenin alt kısmında, boynun ise başlangıcında yer alan kısımdır. Gıdı bölgesinde bulunan yağ tabakası kimi zaman artış gösterebilir veya gıdının üstündeki deri gevşeyebilir. Böylelikle gıdı çok daha belirgin bir şekle bürünür ve bu durum birçok kişide estetik kaygılara sebep olur. 
Gıdı bölgesindeki şekil veya görüntü bozukluklarının birçok farklı sebebi vardır. Gıdı bölgesindeki derinin esnek yapısını kaybetmesi, kişinin çenesinin ve boynunun sahip olduğu yapı, kilo alma ve aşırı yağlanma sonucu yağların gıdıda birikmesiyle bu bölgenin görünümünde bozulmalar meydana gelebilmektedir.
Gıdı estetiği, asıl amacı yüz ve dekolte bölgesinde kalan gıdı bölgesindeki şekil bozukluklarını düzeltmek olan işlemdir. Bu amaçla gıdı bölgesinde bulunan fazla miktardaki yağ dokuları liposuction tekniği kullanılarak vücuttan dışarıya çıkartılır.

 Eğer gıdı sarkması durumu boyundaki derinin sarkmasından kaynaklanıyorsa, operasyon sırasında söz konusu deri gerdirilir ve kişinin boyun bölgesi daha estetik bir görünüme sahip olur.

Ameliyatlı Ameliyatsız Gıdı estetiği hakkında detaylı bilgi ve ücretsiz ön görüşme için formu doldurun asistanlarımız size dönüş sağlasın.