Burun Estetiği - Rinoplasti

“Rinoplasti”  Burun estetiği, burun şeklinin bu yapı içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklikler yapılarak gerçekleştirilen bir plastik cerrahi operasyonudur. Başarılı bir burun estetiği ameliyatı kişinin yüzü ile bütünlük ve uyum sağlayan yüzün harmonisine katkı sağlamak ve doğal görünümlü bir burun elde edilmesini sağlamaktır.

Rinoplasti uygulaması yapılacak kişilerde burun dokularının estetik operasyona uygun olup olmadığı mutlaka uzman cerrah tarafından kontrol edilmelidir. Hatasız olmasını istediğiniz bir burun ameliyatı mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır.


Estetik ve rahat bir nefes almak için...

Piezo Yöntemi ile Rinoplasti(Burun Estetiği)

Geleneksel burun estetiği ameliyatlarında kullanılan kesici ve kırıcı aletlerin yerine ultrasonik dalgaların kullanılması ile burun kemiklerinin kesilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir.
Piezo yöntemi ile burun estetiği ameliyatı; herhangi bir dokuya zarar vermeden burnun istenen şekle getirilmesini sağlayan bir rinoplasti yöntemidir.
Piezo tekniğinde ses dalgaları, ameliyat sırasında sadece burun kemiklerine şekil verirken diğer yumuşak dokulara, damarlara ve sinirlere zarar vermez.
Bu yüzden diğer burun estetiği operasyonlarına göre daha güvenilir bir metottur.  Piezo tekniği ile yapılan burun şekillendirmelerinde operasyon sırasında oluşan kanama ve burun kemiğinin kırılmasına gerek duyulmadığı için operasyon sonrası yüzde şişme veya morarma görülmesi daha azdır .