Endoskopik Sinüs Tedavisi

Endoskopik sinüs cerrahisi, kulak burun boğaz hastalıkları kapsamında gerçekleştirilen bir tedavi operasyonudur. Endoskopik yöntemlerden yararlanılarak gerçekleştirilen cerrahide sinüslere ait problemler kesi yapılmaksınız tedavi edilebilmektedir. 

Sinüs problemleri yaşayan insanların hayat kalitesini oldukça düşüren bir hastalık olduğu bilinir. Özellikle kronik sinüzit hastalığıyla mücadele eden hastaların kanallarında meydana gelen sorunlar, ileri seviyelerde ciddi bir hal alabilir. Sinüsler salgı üreterek bu salgıları burna boşaltan organlardır. Sinüsler ve burun arasında hava akımının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi, sinüslerin de sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesi anlamına gelmektedir. Sinüsler ve burun arasındaki hava kanalcıklarının sağlıklı bir şekilde çalışmaması tıkanıklığa neden olacak ve sinüzit problemi ortaya çıkacaktır. Sinüslerdeki doluluk hissi kişinin yoğun ağrı çekmesinede neden olacaktır.

Endoskopik sinüs cerrahisi hem tanı hem de tedavi için yararlanılabilen bir tedavi şeklidir. Öncelikle medikal tedavi tercih edilen hastalıklarda hastaların medikal tedavi ile iyileşememeleri ve yakınmaların devam etmesiyle cerrahi süreç değerlendirilebilir. Bu kapsamda endoskopik sinüs cerrahisinin, endoskopik yani kapalı yöntemlerle başarılı bir şekilde gerçekleşmesi bu tedavinin daha çok tercih edilen bir uygulama haline gelmesini sağlamıştır.